22 Mayıs 2013 Çarşamba

İndirimli alışveriş siteleri ve SATEEN alışverişim


Herkese merhaba,uzun zamandır dikkatimi çeken bir konuda sizlerle fikrimi paylaşmak istiyorum,Bulunduğum yerde her mağazayı yada her ürünü kolaylıkla bulamamamdan dolayı internetten oldukça sık alışveriş yapıyorum.
Gözüm kapalı alışveriş yaptığım internet siteler var bunların hepsi o markanın kendi adını taşıyan internet siteleri,birde sürekli indirim yapan (!) alışveriş siteleri varki bunlar bana pek inandırıcı gelmiyor,ne ürünlerinin orjinalliğine nede yapılan indirimlere inanıyorum.Aralarında tabiki işini iyi yapanlar vardır lakin benim sözüm insanları aldatanlara...geçenlerde indirimli bir alışveriş sitesine göz atarken SATEEN diye bir markanın ürünlerine rastladım,bluzlar,gömlekler öyle hoşuma gitti ki alsammı diye 40 kez düşündüm.Tam alıyorum sepete kouyuyorum ödeme kısmına gelince vazgeçiyorum sonra almaktan vazgeçtim. Acaba bu markanın ürünleri nasıldır,sitesi varmıdır diye gezinirken kendi adını taşıyan online satış sitesine denk geldim.

Hemen inceledim daha fazla model ve renk çeşitliği vardı amaaaa benim dikkatimi en çok çeken kısım ise fiyatlardı,evet  fiyatlar ya aynıydı yada daha ucuz..Tabi ben ufak bir  şaşkınlık yaşadım aynı ürün aynı markayı '' indirimli alışveriş sitesinde'' daha pahalıya alıyorsun markanın kendi sitesinden daha ucuza,tamam aralarda fiyat olarak uçuk bir rakam yok ama bu sitelerin politikası ne? normal fiyatından ucuza satıyoruz,indirimli satıyoruz değilmi?  bana göre kabul edilebilinir bişey değil.


sol taraf markanın sitesi,sağ taraf indirimli site
Üzüldüm açıkçası,bunun gibi satışta olan bir kaç markayıda aynı şekilde ya aynı fiyat yada daha pahalı satıldığını gördüm bu tür sitelerde,Kısacası benim gördüğüm ve edindiğim tecrübe indirim falan yok,benim tahammül edemediğim konu şu; fiyatlar aynı olabilir daha pahalıda olabilir sonuçta bu bir ticaret  ama ''indirimli site'' ''düşük fiyatlı ürün adı altındaki sitelerin hiçde bu politikaya uymadığı ve sadece yanıltma olması.. Bu yazıyı yazmamdaki niyet ise artık tüketici olarak bizlerin daha bilinçli davranması..

Gelelim sateen alışverişime,markanın kendi sitesinden beğendiğim ürünleri aldım fiyatına göre memnunda kaldım,bu arada indirimli sitelerden daha uygun fiyata almış oldum.sevgiyle kalın..

5 yorum:

 1. Açıkçası "indirim siteleri" diye bahsedilen siteler sadece isim olarak indirim sitesi, fazla inanmamak gerekiyor böyle şeylere. Bizim de www.hirdavatfirsati.com adında online satış sitemiz var, diğer siteleri de incelediğim için biliyorum, normalde zaten örneğin 100 tl olan ürünün fiyatını 120 tl yazıp 100 tl indirimli fiyat yazıyorlar. Tüketicilerin dikkatli olması lazım dediğiniz gibi. Yorum yapma fırsatını verdiğiniz için teşekkür ederim. Öner TÜRKSEVER www.hirdavatfirsati.com

  YanıtlaSil
 2. Yorumda bulunduğunuz için ben teşekkür ederim.:)

  YanıtlaSil
 3. indirimli alışveriş siteleri olarak kaliteli marka ve ürünleri satıldığı www.avmalisveris.com u tavsiye ederim

  YanıtlaSil
 4. tesekkur ederım göz atıcam.

  YanıtlaSil
 5. Merhaba,Sateen ürünlerinden memnun kaldınız mı? Tekrar aldınız mı? Tavsiye eder misiniz?

  YanıtlaSil

sevda k.